wydarzenia

Wykład prof. dr. hab. inż. Jarosława Arabasa w najbliższy Piątek na Historycznym

Ostatnia modyfikacja: piątek, 10 Maj, 2024 - 14:29

Prof. dr hab. Mariusz Ziółkowski, który objął na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2023/2024 Katedrę im. Marii Janion, zaprasza na wykład prof. dr. hab. inż. Jarosława Arabasa z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, pt. "Nobel dla AI: Sztuczna inteligencja jako pisarz i artysta".

Profesor Krzysztof Pomian gościem Wydziału Historycznego

Ostatnia modyfikacja: piątek, 10 Maj, 2024 - 13:14

W czwartek, 9 maja 2024 r. gościliśmy na naszym wydziale profesora Krzysztofa Pomiana.

Autor około tysiąca publikacji z zakresu filozofii, historii i kolekcjonerstwa wygłosił referat pt. „Relikwie, kolekcje i pamięć”, przybliżając licznie zgromadzonym słuchaczom tezy ze swej znakomitej, trzytomowej syntezy ”Muzeum. Historia światowa”.

Prof. Balázs Nagy o najeździe mongolskim na Węgry podczas "Piątku na Historycznym"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 2 Maj, 2024 - 11:39

W piątek 26 kwietnia, na zaproszenie Dziekana WH dr hab. Arkadiusza Janickiego, prof. UG oraz Dyrektorki Centrum Badań Memlingowskich UG prof. dr hab. Beaty Możejko, gościem „Piątku na Historycznym” był Prof. Balázs Nagy z Central European University, Vienna - Budapest.

Jubileusz 70-lecia Prof. Zbigniewa Opackiego

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 7 Maj, 2024 - 08:45

26 kwietnia 2024 r. na Wydziale Historycznym UG odbył się uroczysty jubileusz 70-lecia prof. dr. hab. Zbigniewa Opackiego. W spotkaniu uczestniczył JM Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Dziekan WH dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG oraz liczne grono zebranych - rodzina i przyjaciele Jubilata, jego doktoranci, współpracownicy z Wydziału Historycznego UG. Przybyłych przywitał Dziekan Wydziału Historycznego UG prof.

„Księżniczki i inne” – spotkanie autorskie z prof. Beatą Możejko

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 7 Maj, 2024 - 08:53

Zapraszamy na spotkanie z prof. Beatą Możejko, autorką książki „Księżniczki i inne. O sześciu średniowiecznych władczyniach, szlachciance i pisarce”, które odbędzie się 7 maja 2024 roku o godzinie 17:00 w Księgarni Uniwersyteckiej na Wydziale Nauk Społecznych UG. Spotkanie poprowadzi Dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego, dr Joanna Kamień.

Wykład prof. Krzysztofa Pomiana pt. "Relikwie, kolekcje i pamięć"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 9 Maj, 2024 - 08:29

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG oraz Prodziekan ds. Studentów i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym dr Anna Sobecka zapraszają serdecznie na wykład profesora Krzysztofa Pomiana pt. "Relikwie, kolekcje i pamięć". który odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 17.00 w auli 1.48 na Wydziale Historycznym UG.

Studencki wyjazd zabytkoznawczy do Rzymu

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 18 Kwiecień, 2024 - 13:43

W dniach 5-8.04.2024 z inicjatywy studentów historii sztuki oraz słuchaczy Podyplomowego Studium Historii Sztuki przy Instytucie Historii Sztuki UG kilkuosobowa grupa pod przewodnictwem dr Jacka Bielaka udała się do Rzymu. Przygotowania merytoryczne do wyjazdu trwały od stycznia, a to głównie z powodu szeroko zakrojonej problematyki.