Nagroda Stowarzyszenia Historyków Sztuki dla dr Doroty Sakowicz

Jest nam niezwykle miło poinformować, że dr Dorota Sakowicz otrzymała prestiżową nagrodę Stowarzyszenia Historyków Sztuki w LXVII Konkursie im. ks. prof. Szczęsnego Dettloffa. Nagrodzona rozprawa doktorska pt. Sztuka na użytek władzy. Rzeźba architektoniczna a program polityczny Septymiusza Sewera, została obroniona w Instytucie Historii Sztuki Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Promotorem pracy był dr hab. Mirosław Kruk, prof. UG.

Zdaniem recenzentki pracy, dr hab. Ewy Bugaj, prof. UAM w Poznaniu, rozprawa jest „osiągnięciem naukowym o bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Autorka wykazała się w trakcie jej realizacji wyjątkową biegłością wykorzystania metod właściwych dla historii sztuki, w tym stosowania analizy formalnej, ikonograficznej oraz porównawczej, z wielką swobodą i erudycją znajdując analogie dla omawianych w pracy dzieł starożytnych, i z wielkim znawstwem na nowo je interpretując”.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na opublikowanie rozprawy, co postulowały wszystkie recenzje pracy.

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 12. Grudzień 2022 - 09:39; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 12. Grudzień 2022 - 09:41; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska